За какви онлайн измами да внимаваме преди празниците
01.12.2014 от StudioWEB.BG
По това време на годината е нормално настроението ни да е приповдигнато. Вече сме настроени празнично и не ни се мисли на сериозни теми. Това обаче може да ни изиграе лоша шега, защото в интернет пространството дебнат злонамерени хора, чиято цел е кражба на самоличност и изпразване на банковите ни сметки.
Специалисти ни съветват да внимаваме за тези 4 онлайн измами преди празниците. Не забравяйте, че измамниците са много изобретателни и може да ви ‘атакуват‘ и по други начини освен изброените по-долу.
Ето защо трябва винаги да имате ‘едно на ум‘ преди да давате личните си данни онлайн. За да сте подготвени и да не ви изненадат кибер престъпници, може да прочете и статиите ‘Как да разберем дали сме жертва на кражба на самоличност‘ и 8 начина да се предпазим когато пазаруваме онлайн.
Невероятни отстъпки от непознати сайтове
Внимавайте за сайтове със странно изписани имена (напримерTaarget.com). Бъдете предпазливи за оферти на скъпи продукти (като iPad например) които се предлагат на ‘гореща‘, тоест изключително ниска сезонна цена. Избягвайте да пазарите от не популярни сайтове. Целта на тези сайтове са да въведете информация за кредитната си карта и адреса си.
Опасни линкове в имейли или Facebook новини
Бъдете сигурни, че ще бъдете преследвани в онлайн пространството с цел да бъдете накарани да кликнете върху линк, който ще свали шпионска или злонамерена програма на устройството ви, предназначена да открадне вашите пароли и друга лична информация. Ето защо внимателно проверявайте източника на линка, дори ако той е от някого, когото познавате защото не може да сте сигурни дали неговият компютър вече не е заразен.
Фалшиви подаръци
По това време на годината може да откриете изобилие от обещания за безплатни подаръци, безплатни картички и безплатни продукти, като целта е винаги една – да кликнете на линка и да отговорите на въпрос или да попълните някои ваши данни. В най-добрия случай, целта на тези сайтове е да откраднат вашите лични данни и в бъдеще да ви заливат със спам или да продадат вашите данни на други фирми, които ще ви заливат със спам в бъдеще. В най-лошия случай, тези сайтове може да успеят да получат информация за вашата кредитна карта или да инсталират опасен зловреден софтуер на вашия компютър без да знаете.
Фалшива благотворителност
По Коледа хората отварят сърцата си и стават по-щедри към тези, които са болни и се нуждаят от финансова помощ. Лошото е, че измамниците знаят как да се възползват и от това. Преди да дадете пари на благотворителна организация обаче, вие трябва да сте наясно и да не пренебрегвате възможността, че може да дарявате на ненуждаещи се и зли хора. Тези измамници могат да съберат стотици хиляди долара, преди някой да ги усети и да се изпарят в миг на око. За съжаление, подобен род измами се срещат често. Когато решите да давате пари за благотворителност, проверете и се уверете, че парите ви ще отидат точно там за където са предназначени. Освен това, никога не кликайте върху линкове говорещи за благотворителност.
Препоръчваме още:
8 лесни дейности, които ще подобрят вашето SEO
01.12.2014 от StudioWEB.BG
Бързите печалби от SEO са основни елементи, които могат лесно да бъдат приложени и могат да донесат грандиозни резултати. .Продължете да четете, за да откриете осем бързи поправки на SEO ...
Прочети повече
5-те най-добри практики за A/B тестове в електронната търговия
01.12.2014 от StudioWEB.BG
Извършването на A/B тест може да предостави на собствениците на онлайн бизнес ценна информация за това на какви дизайни, заглавия, цветове и други променливи, на които клиентите им реагир...
Прочети повече
Защо е необходимо да имате онлайн магазин
01.12.2014 от StudioWEB.BG
Интернет промени начина, по който потребителите придобиват продукти или услуги. Според последните данни от Европейския доклад за електронната търговия B2C, в международен 1,61 милиарда, о...
Прочети повече